Táto webová stránka používa na účely poskytovania služieb súbory cookie. Používaním stránky vyjadrujete svoj súhlas s používaním súborov cookie. Rozumiem Viac info
Viamania.sk je na
FACEBOOKU
HACHACHA
Zábavné videá

Naďa Urbánková

Toto podujatie sa už uskutočnilo. Aby ste nič nezmeškali, nechajte si posielať informácie o podujatiach e-mailom.

Deň konania:19.5.2017
Miesto:

Stredisko kultúry BNM, Bratislava, Vajnorská 21
Bratislava

Čas:19:00

Päťnásobná Zlatá slávica Naďa Urbánková sa vracia na koncertné pódia v sprievode Luboše Javůrka a jeho Bokomary. Pani Naďa Urbánková patrila najmä v sedemdesiatych rokoch k špičke na našej populárnej scéne. Spievala a hrala v legendárnom Semafore a najmä s Country beatem Jiřího Brabce natočila niekoľko takpovediac nesmrteľných piesní. Dodnes sa spievajú a hrajú piesne s textami Jiřího Grossmanna z jej repertoáru, dve najslávnejšie – Drahý můj a Závidím, patria bezosporu k zlatému odkazu tej doby.

Neskôr pani Naďa opustila nielen koncertné pódia a divadelné javisko, ale na dlhší čas i Československo. Keď nedávno prikývla na ponuku vydať dosku, ktorá by zachytila tu časť jej repertoáru, ktorá je spojená s textami Jiřího Grossmanna, ukázalo sa, že niekoľko piesní bude treba nahrať nanovo. Jej cesty se tak stretli s kapelníkom Bokomary Lubošem Javůrkem a ukázalo sa, že Bokomara ich dokáže zahrať moderne a zároveň s citom k pôvodnému tvaru, že Naďa Urbánková ich interpretuje so zmesou mladého elánu a muzikantskej vyzrelosti a v neposlednom rade, že si s Bokomarou a ich kapelníkom rozumia aj ľudsky. A tak přišla ponuka na niekoľko spoločných koncertov a natočeniu albumu, na ktorom si pani Urbánková vybrala k doplneniu svojich starých hitov i niekoľko piesní z repertoáru Bokomary.

Ohlas u publika bol až prekvapivo dobrý, toto spojenie se stalo hviezdami nejväčších festivalov, ako je napríklad slovenská Country Lodenica, a tak prišiel ďalší krok – aj keď pani Urbánková nechce opäť naplno nasadnúť do kolotoča stoviek vystúpení ročne, obidve strany se dohodli, že by z času na čas mohli vychádzať na spoločné turné. Pre nich vzniká aj niekoľko nových piesní napísaných špeciálne pre Naďu Urbánkovú, ktorá naviac využíva svoje herecké a moderátorske skúsenosti a svojim šarmom osloví všetky generácie.

Zľavy a vstupenky pre deti/Discounts, and tickets for children: Bez zľavy.

Naďa Urbánková

*ViaMania.sk ani prevádzkováteľ portálu www.viamania.sk nie sú organizátormi propagovaných podujatí, ani nenesú zodpovednosť za správnosť, presnosť či úplnosť propagovaných podujati, zmenu alebo zrušenie programu.
Pošli to ďalej :-)

Pošli odkaz na toto podujatie svojmu známemu.

Dobrý deň,
našiel som zaujímavé podujatie na ViaMania.sk? Posielam odkaz.
Odoslať