Táto webová stránka používa na účely poskytovania služieb súbory cookie. Používaním stránky vyjadrujete svoj súhlas s používaním súborov cookie. Rozumiem Viac info
Viamania.sk je na
FACEBOOKU
HACHACHA
Zábavné videá

Piata loď - (Podduklianske o)svetové kino

Toto podujatie sa už uskutočnilo. Aby ste nič nezmeškali, nechajte si posielať informácie o podujatiach e-mailom.

Deň konania:31.5.2017
Miesto:

Podduklianske osvetové stredisko, Svidník
Svidník | okres Svidník | Prešovský kraj

Čas:17:00

Umelecký klub PROSPECTA a Podduklianske osvetové stredisko vo Svidníku si Vás opäť dovoľujú pozvať už na 49. verejné premietanie v priestoroch POS vo Svidníku: Piata loď režia: Iveta Grófová, Slovensko, 2017, 85 m., SJ, MP: 12+, vstup: 2€ O filme: Nevinná hra, ktorá navždy zmení ich životy. Príbeh dvoch detí inšpirovaný skutočnou udalosťou. Malá Jarka má mamu, ktorá nechce byť mamou. Zúfalo hľadá lásku a nachádza ju náhodou, keď za zvláštnych okolností vezme dve batoľatá do opustenej záhradnej chatky. Jej konanie je dojemným a detsky úprimným pokusom napraviť svet dospelých svojou hrou na rodinu, akú by chcela mať. Film je nakrútený na motívy úspešnej knihy Moniky Kompaníkovej, ktorá sa stala najlepšou knihou roka 2010. Film PIATA LOĎ mal svetovú premiéru na MFF Berlinale, kde získal ocenenie Krištáľový medveď za najlepší film sekcie Generation Kplus. Iveta Grófová (1980): Absolventka VŠMU, FTF, kde dokončila studium animované tvorby a poté dokumentární tvorby. Jej celovečerní hraný debut Až do města Aš (2012) měl světovou premiéru na MFF Karlovy Vary jako zahajovací film sekce Na východ od Západu a získal národní nominaci na Oscara v kategorii Nejlepší cizojazyčný film. Film byl uveden a oceněn na mnoha zahraničních festivalech, jako například na Thessaloniki IFF, FilmFestival Cottbus, Torino Film Festival, BFI London, Black Nights Tallin, Chicago European Film Festival a také získal cenu slovenské filmové kritiky za audiovizuální tvorbu v roce 2012 a cenu za nejlepší slovenský film na MFF Bratislava 2012. Iveta Grófová též režírovala krátký film Disco boj (2013), který byl součástí kinoprojektu Slovensko 2.0, dále dokumentární film Blues pro sólo matky (2014) - časosběrný dokument pro Českou televizi o svobodných matkách, a Deník plavby Moniky Kompaníkové - dokumentární roadmovie spisovatelky Moniky Kompaníkové, autorky knižní předlohy jejího nejnovějšího celovečerního filmu Pátá loď. V roce 2010 založila produkční společnost Hulapa film s hlavním záměrem vyvíjet a produkovat její autorské filmy.

Miesto: Podduklianske osvetové stredisko, Svidník

Udalosť na FB

Piata loď - (Podduklianske o)svetové kino

*ViaMania.sk ani prevádzkováteľ portálu www.viamania.sk nie sú organizátormi propagovaných podujatí, ani nenesú zodpovednosť za správnosť, presnosť či úplnosť propagovaných podujati, zmenu alebo zrušenie programu.
Pošli to ďalej :-)

Pošli odkaz na toto podujatie svojmu známemu.

Dobrý deň,
našiel som zaujímavé podujatie na ViaMania.sk? Posielam odkaz.
Odoslať