Táto webová stránka používa na účely poskytovania služieb súbory cookie. Používaním stránky vyjadrujete svoj súhlas s používaním súborov cookie. Rozumiem Viac info
Viamania.sk je na
FACEBOOKU
HACHACHA
Zábavné videá

Klavírny recitál Zuzany Vontorčíkovej / Stanica

Toto podujatie sa už uskutočnilo. Aby ste nič nezmeškali, nechajte si posielať informácie o podujatiach e-mailom.

Deň konania:31.5.2017
Miesto:

Stanica Žilina-Záriečie
Žilina | okres Žilina | Žilinský kraj

Čas:17:00

Májový klavírny recitál bude patriť mladej umelkyni Zuzane Vontorčíkovej. Prichádza s programom, ktorého dramaturgický oblúk reprezentuje hádam všetko, čím nás klasická hudba nadchýna. Nechýba v ňom sofistikovaný nadhľad a pohrávanie sa s jedným z jej najvýznamnejších výdobytkov – sonátovou formou (Joseph Haydn: Sonáta č. 60 C dur), aby vzápätí zazneli štruktúry, ktoré ju zámerne opúšťajú. Chopinova balada je totiž unikátna, teoretikmi neraz kritizovaná „zloženina“, kde sa nedočkáme žiadneho návratu či zopakovania známeho v zmysle zaužívanej trojdielnosti. Práve naopak. V podaní disponovanej klaviristky zaznejú hneď všetky štyri Chopinove balady. S ich príznačnými tragickými kódami, ktoré sa okrem virtuóznych rúk nezaobídu bez virtuozity ducha. Program: Joseph Haydn (1732 – 1809): Sonáta C dur, Hob. XVI/50 Allegro Adagio Allegro molto Fryderyk Chopin (1810 – 1849): Balady g mol op. 23 F dur op. 38 As dur op. 47 f mol op. 52 – „Hoci Haydnove klavírne kompozície netvoria ťažisko jeho tvorivého odkazu (akými sú jeho symfónie a kvartetá), jeho prínos v tejto oblasti nie je zanedbateľný. Napísal 62 sonát, na pozadí ktorých možno sledovať vývoj kompozičného rukopisu skladateľa. Sonáta č.60 C dur patrí k Haydnovým vrcholným sonátam. Jej ťažisko spočíva na pomalom Adagiu, kým krajné časti sršia veselosťou a ľahkosťou pôvabných melódií a iskrivých pasáží. Štyri balady Fryderyka Chopina patria k jeho najoriginálnejším dielam. Ako prvý uvádza túto literárnu formu do klavírnej hudby. Prostredníctvom balád dáva nahliadnuť do svojho vnútorného sveta emócií, ktorý bol nesmierne bohatý a premenlivý. Pokojné idylické úseky strieda s búrlivými výbuchmi vášne a postupnou eskaláciou napätia a dramatickosti ústi do tragického konca.“ – Vstupné: 4,00 / 3,00 € (dospelí / študenti) Predpredaj: https://predpredaj.zoznam.sk/sk/listky/11029/zuzana-vontorcikova-klavirny-recital Vstupenky si môžete kúpiť online, osobne na ktoromkoľvek z predajných miest PREDPREDAJ.SK alebo priamo na Stanici.

Miesto: Stanica Žilina-Záriečie

Udalosť na FB

Klavírny recitál Zuzany Vontorčíkovej / Stanica

*ViaMania.sk ani prevádzkováteľ portálu www.viamania.sk nie sú organizátormi propagovaných podujatí, ani nenesú zodpovednosť za správnosť, presnosť či úplnosť propagovaných podujati, zmenu alebo zrušenie programu.
Pošli to ďalej :-)

Pošli odkaz na toto podujatie svojmu známemu.

Dobrý deň,
našiel som zaujímavé podujatie na ViaMania.sk? Posielam odkaz.
Odoslať