Táto webová stránka používa na účely poskytovania služieb súbory cookie. Používaním stránky vyjadrujete svoj súhlas s používaním súborov cookie. Rozumiem Viac info
Viamania.sk je na
FACEBOOKU
HACHACHA
Zábavné videá

Objev techniku Raku - Dni keramiky 2017

Toto podujatie sa už uskutočnilo. Aby ste nič nezmeškali, nechajte si posielať informácie o podujatiach e-mailom.

Deň konania:14.9.2017
Miesto:

Novohradské múzeum a galéria v Lučenci
Lučenec | okres Lučenec | Banskobystrický kraj

Čas:14:00

Objav techniku RAKU Posledným podujatím v rámci projektu Dni keramiky 2017 v našom múzeu bude ukážka glazovania a vypaľovania keramických výrobkov v raku peci. Raku označuje starú japonskú techniku výroby keramiky, ktorej história siaha až do obdobia rituálneho pitia čaju v Japonsku a je úzko zviazaná s touto tradíciou. Jej výroba je tvorená prírodnými živlami, ktoré jej dávajú špecifický neopakovateľný a originálny vzhľad. Podstatou každého výrobku je zem - vypaľovaná v živom ohni, vystavovaná prúdeniu vzduchu, redukovaná v prírodných organických materiáloch a ochladzovaná vodou. Podujatie sa bude konať dňa 14.9.2017 od 16.00 v priestoroch Novohradského múzea a galérie na Kubínyiho nám. v Lučenci. Podujatie je určené pre širokú verejnosť Hlavným partnerom projektu je Fond na podporu umenia.

Miesto: Novohradské múzeum a galéria v Lučenci

Udalosť na FB

Objev techniku Raku - Dni keramiky 2017

*ViaMania.sk ani prevádzkováteľ portálu www.viamania.sk nie sú organizátormi propagovaných podujatí, ani nenesú zodpovednosť za správnosť, presnosť či úplnosť propagovaných podujati, zmenu alebo zrušenie programu.
Pošli to ďalej :-)

Pošli odkaz na toto podujatie svojmu známemu.

Dobrý deň,
našiel som zaujímavé podujatie na ViaMania.sk? Posielam odkaz.
Odoslať