Táto webová stránka používa na účely poskytovania služieb súbory cookie. Používaním stránky vyjadrujete svoj súhlas s používaním súborov cookie. Rozumiem Viac info
Viamania.sk je na
FACEBOOKU
HACHACHA
Zábavné videá

Tvárou v tvár

Toto podujatie sa už uskutočnilo. Aby ste nič nezmeškali, nechajte si posielať informácie o podujatiach e-mailom.

Deň konania:7.12.2017
Miesto:

Embassy of Japan in the Slovak Republic
Bratislava

Čas:17:30

TVÁROU V TVÁR: Dva večery s Ing. Štefanom Pechom, PhD. na tému „Východný a západný náhľad na svet: kritická analýza“ / Face to Face –講演会「東(アジア)と西(欧米):人生及び世界観」 Veľvyslanectvo Japonska v Slovenskej republike a Spoločnosťou slovensko – japonského priateľstva si Vás dovoľujú pozvať na prednášku pána Štefana Pecha, čestného predsedu SSJP, na tému „Východný a západný náhľad na svet: Kritická analýza (Autentické spracovanie témy z pohľadu rozvoja osobnosti a interkultúrnej kompetencie)“. Všetci ste srdečne vítaní. Termín konania: 1. prednáška: 7. december 2017 (štvrtok) od 18.30 2. prednáška: 15. december 2017 (piatok) od 18.30 Miesto konania: Klubovňa Zichyho paláca, Ventúrska 9, Bratislava Organizátori: Spoločnosť slovensko – japonského priateľstva a Veľvyslanectvo Japonska v SR Vstup: voľný Jazyk prednášok: slovenský O prednášajúcom: Ing. Štefan Pecho, PhD. v roku 1986 na Univerzite Komenského v Bratislave založil vôbec prvé univerzitné štúdia japončiny na Slovensku a do roku 2012 tu rovnako pôsobil ako vedúci Katedry jazykov a kultúr krajín Východnej Ázie. V roku 2014 založil Japonské centrum, ktorého je i riaditeľom, a od februára 2015 bol menovaný i do funkcie čestného predsedu Spoločnosti slovensko-japonského priateľstva. Vo svojej prednáške pán Pecho vysvetlí odlišnosti východného a západného sveta, stereotypy vo vnímaní východného a západného duchovna, podá hlbší pohľad na odlišnosti východného a západného duchovného myslenia a kritický prienik do východného a západného duchovna. Bude sa tiež venovať otázkam prečo existuje fenomén náboženstvo a prečo pretrváva na Východe i na Západe, prečo kľúčové odlišnosti duchovna Východu a Západu svedčia o ich spoločných východiskách. Priblíži východné a západné duchovno v reflexii jednej univerzálnej reality ľudského bytia a Japonsko na ceste od pôvodného japonského k východnému duchovnu. 

Miesto: Klubovňa Zichyho paláca, Ventúrska 9, Bratislava

Udalosť na FB

Tvárou v tvár

*ViaMania.sk ani prevádzkováteľ portálu www.viamania.sk nie sú organizátormi propagovaných podujatí, ani nenesú zodpovednosť za správnosť, presnosť či úplnosť propagovaných podujati, zmenu alebo zrušenie programu.
Pošli to ďalej :-)

Pošli odkaz na toto podujatie svojmu známemu.

Dobrý deň,
našiel som zaujímavé podujatie na ViaMania.sk? Posielam odkaz.
Odoslať