Táto webová stránka používa na účely poskytovania služieb súbory cookie. Používaním stránky vyjadrujete svoj súhlas s používaním súborov cookie. Rozumiem Viac info
Viamania.sk je na
FACEBOOKU
HACHACHA
Zábavné videá

Marián Varga / výstava fotografií od Petra Procházky Stanley

Toto podujatie sa už uskutočnilo. Aby ste nič nezmeškali, nechajte si posielať informácie o podujatiach e-mailom.

Deň konania:16.11.2017
Čas:17:00

PETER PROCHÁZKA STANLEY - MARIÁN VARGA Beseda spojená s uvedením výstavy fotografií za účasti autora. Sprevádzané koncertom interpreta André Kellenbergera. Marián Varga (*29. január 1947 - † 9. august 2017) bol slovenský hudobník skladateľ a hlavne môj priateľ. A stále som si nezvykol na to, že bol. Bolí to. Ten pocit, tá možnosť jeho všadeprítomnosti, môcť ho navštíviť, ísť spolu na pivo, vdychovať dym z jeho cigár, sledovať hru a počúvať jeho hudbu, ma nechce opustiť. A ani ma neopustí. Mariánov život som mapoval striedavo od 1968 roku až do súčasnosti. Bol aj starostlivý a až teraz mi dochádza, že niektoré moje prelomové fotografie vznikli vďaka jemu, jeho trpezlivosti a aj ochoty spolupracovať. Napríklad na odfotenie študentov, ktorí na Prvého mája 1969 si niesli vlastné potréty, mi bez problémov požičal fotoaparát Exaktu Mariánov otec. Ja som si stále myslel, že to bolo samozrejmé, ale na tú dobu to bol kvalitný fotoaparát. Táto „samozrejmosť“ ma neopúšťala po celý život a keď som ho poprosil či by mi nepokrstil knihu fotografií o vysokolškolskom klube „V KLUB“ aj spolu s Kornelom Főldvárim, tak tiež bez problémov sa stal krstným otcom. Teraz, keď pozerám tie fotografie z krstu, tak mi chodí mráz po chrbte, že mi ju prišli pokrstiť. A v januári, keď Marián pre zlomenú nohu nemohol prísť na vernisáž fotografií, ktorú si teraz prezriete, som mu musel prísť zreferovať, ako akcia prebehla a premietnuť vystavené fotografie na notebooku, o ktoré sa živo zaujímal. V mojom živote Marián Varga bol, je a aj ostane logom kvality, čestnosti, férovosti. A hudba Mariána Vargu, ktorú hral fascinujúco až mrazivo, vášnivo a nezabudnuteľne, je hymnou celej generácie. Bola ódou na radosť a smútok zároveň. (Peter Horváth) André Kellerberg & Berco Viťázek Príďte si vypočuť nemeckého klavíristu a multiinštrumentalistu Andého Kellenberga (D), ktorý vo svojich dielach prešiel od elektronickej hudby až k ambientnému zvuku. V klube ŽiWell mu bude robiť spoločnosť slovenský saxofonista Berco Viťázek.

Miesto: ŽiWell

Udalosť na FB

Marián Varga / výstava fotografií od Petra Procházky Stanley

*ViaMania.sk ani prevádzkováteľ portálu www.viamania.sk nie sú organizátormi propagovaných podujatí, ani nenesú zodpovednosť za správnosť, presnosť či úplnosť propagovaných podujati, zmenu alebo zrušenie programu.
Pošli to ďalej :-)

Pošli odkaz na toto podujatie svojmu známemu.

Dobrý deň,
našiel som zaujímavé podujatie na ViaMania.sk? Posielam odkaz.
Odoslať