Táto webová stránka používa na účely poskytovania služieb súbory cookie. Používaním stránky vyjadrujete svoj súhlas s používaním súborov cookie. Rozumiem Viac info
Viamania.sk je na
FACEBOOKU
HACHACHA
Zábavné videá

Oregon /USA/ & Acoustic Colours /SK/ @City Sounds of Bratislava

Toto podujatie sa už uskutočnilo. Aby ste nič nezmeškali, nechajte si posielať informácie o podujatiach e-mailom.

Deň konania:14.3.2018
Miesto:

Ateliér Babylon
Bratislava

Čas:18:00

Už takmer päť dekád na scéne patrí americkej kapele Oregon (USA), brilantne miešajúcej komorný jazz s žánrami fusion a new age. Súdržnosť, jednota a sloboda vo vyjadrovaní je to, čo definuje tvorbu tejto štvorice hudobníkov. Na Slovensko prichádzajú predstaviť svoj najnovší, kritikmi oceňovaný a v poradí už 30. album Lantern (2017). Zoskupenie na ňom brilantne mieša fantáziu s avantgardnými nuansami, ale aj konvenčnými postupmi toho najvyberanejšieho jazzu. História kapely sa datuje od r. 1970, pričom o dva roky neskôr už Oregon výrazne zaujal nahrávkou Music of Another Present Era (1972). Albumami Distant Hills (1973) a Winter Light (1974), miešajúcimi západnú hudbu s indickými vplyvmi, jazzom, folkom, space music a avantgardou, formácia len potvrdila status kapely, udávajúcej tón v improvizácii. Na Slovensku vystúpia v rámci cyklu koncertov City Sounds of Bratislava, dňa 14. marca v bratislavskom Ateliéri Babylon.

Miesto: Ateliér Babylon

Udalosť na FB

Oregon /USA/ & Acoustic Colours /SK/ @City Sounds of Bratislava

*ViaMania.sk ani prevádzkováteľ portálu www.viamania.sk nie sú organizátormi propagovaných podujatí, ani nenesú zodpovednosť za správnosť, presnosť či úplnosť propagovaných podujati, zmenu alebo zrušenie programu.
Pošli to ďalej :-)

Pošli odkaz na toto podujatie svojmu známemu.

Dobrý deň,
našiel som zaujímavé podujatie na ViaMania.sk? Posielam odkaz.
Odoslať