Táto webová stránka používa na účely poskytovania služieb súbory cookie. Používaním stránky vyjadrujete svoj súhlas s používaním súborov cookie. Rozumiem Viac info
Viamania.sk je na
FACEBOOKU
HACHACHA
Zábavné videá

Dračie noci na chopku

CHOPOK (1. júl 2015) – Rozprávky, veda o drakoch a kúzla sú témou letných večerov počas podujatí Dračích nocí na Chopku. Prvý z trilógie príbehov draka Demiána strážcu Demänovskej doliny, štartuje už v piatok 3. a v sobotu 4. júla v reštaurácii Rotunda vo výške 2 004 m n.m., ktorá sa na tieto prvé dva večery premení na rozprávkový hrad. Po stopách tajomstiev sa vydajú rodiny s deťmi, aby ako dračí bádatelia našli cestu k Demiánovi a rozprávkovým bytostiam. K dračiemu programu na Hrade Rotunda vyvezú malých aj veľkých návštevníkov lanovky z oboch strán Chopku. Veľkým pomocníkom na ceste za skrotením trojhlavého draka chŕliaceho oheň bude sprievodca – informatívna príručka bádateľa, ktorú dostanú k lístku na lanovku počas každej z Dračích nocí.

Dračie noci na chopkuPrvý príbeh Dračích nocí ožije začiatkom júla súčasnými populárnymi rozprávkami. Na ceste za novými zážitkami a obľúbenými rozprávkovými postavami je potrebné nasledovať pokyny v sprievodcovi a zbierať pečiatky zo stanovíšť. Malých dobrodruhov určite zaujmú Máša a medveď, Veža sovích strážcov so živými dravcami, návšteva v Shrekovej bažine, Doba skoro ľadová, Tučniaci, či Dračia komnata. Vikingovia im zas pomôžu skrotiť obávaného draka a Mimóni ich naučia zábavnú reč. Pri ceste za dobrodružstvom Dračej noci budú rytieri na Hrade Rotunda zápasiť s drakom, čarodejnícke triky predvedie kúzelník Talostan a deťom zaspieva aj Martin Madej.

Dobrodružný nočný výlet lanovkami na Hrad Rotunda začína v piatok a v sobotu na Bielej Púti (zo severnej strany Chopka) a pri Hoteli Srdiečko (z južnej strany). Vývozy lanovkami budú v dvoch časových intervaloch o 17:30 a o 19.00 hod. Témou nasledujúcich Dračích nocí na Chopku je Drakológia, kedy sa 7. a 8. augusta malí dračí výskumníci stanú majstrami v odbore drakológie. 28. a 29. augusta sa deti s drakom Demiánom a jeho pomocníkmi naučia v dračom hniezde kúzla, ilúzie a čary. Bližšie informácie aj TU. Pre deti sú pod Chopkom pripravené celé leto detské atrakcie s dračou tematikou. Okrem lúštenia záhad rodinnej hry Drakopark Chopok a pri výletoch lanovkami si malí drobci prídu na svoje na prekážkovej dráhe - Dračia obratnosť, na dračej veži, pri objavení Drakolezu Srdiečko na južnej strane Chopku, na horolezeckej stene, nafukovacom hrade, či bungee trampolíne. Drak Demián, lesný strážca pokladov Demänovskej doliny sa tak v Nízkych Tatrách na chvíľu stane súčasťou a priateľom každej dovolenkujúcej rodiny.